Strach...

Miejsce dla Mam spodziewających się dziecka i tych, które mają w planach dzidziusia

Re: Strach...

Postprzez ag01 » 30 cze 2015, o 09:01

Jednak mimo wszystko strach zawsze będzie silniejszy niz chęć posiadania maleństwa . Sama urodziłam 9 lat temu ale teraz nie zdecydowała bym się na kolejne dziecko mimo tego ciąża przebiegała bez zastrzeżeń to to o czym się słyszy mnie przeraża .
ag01

Postprzez » 30 cze 2015, o 09:01

Postprzez mlotek1 » 2 lip 2015, o 13:29

Już dwa razy straciłam dziecko i boje się ryzyka po raz kolejny . Co mam zrobić żeby się przełamać ?
mlotek1

Postprzez jasam » 21 lut 2017, o 21:33

Takie uczucia są zupełnie zrozumiałe. Lęk przed tym, by nie powtórzyło się traumatyczne przeżycie - i strata - z przeszłości, to coś, co w naturalny sposób pojawia się, gdy ma się doświadczenie czegoś równie trudnego, jak wcześniejsza strata ciąży. Ale też ważne, by nie zostawać z tym samemu. Zwłaszcza, gdy pragniecie dać sobie jeszcze jedną szansę, ale także wtedy, gdy chcesz uporządkować swoje trudne doświadczenia - warto nie być z tym samemu. Psychoterapia indywidualna może być dobrym miejscem, by się z tymi wszystkimi trudnymi uczuciami spotkać i zmierzyć i w bezpiecznych warunkach podjąć decyzję, co do której będziesz czuła się dobrze ze sobą. Nie jesteś wobec tych wszystkich silnych uczuć bezradna, ale możesz potrzebować przejść przez nie z bezpiecznym towarzyszeniem kogoś drugiego, kto jest do tego profesjonalnie przygotowany. Możecie też potrzebować wsparcia w tym wszystkim jako para i skorzystać z pomocy terapeuty par. Powtórze raz jeszcze: te wszystkie trudne uczucia są zrozumiałe, ale nie muszą rzucać cienia na Twoje życie.
jasam

Postprzez » 21 lut 2017, o 21:33

Poprzednia strona

Powrót do Ciąża